• اخبار تصویری


معارفه اولین رئیس دانشکده علوم ریاضی و رایانه همراه با افتتاح ساختمان جدید این دانشکده

مراسم معارفه اولین رئیس دانشکده علوم ریاضی و رایانه همراه با افتتاح ساختمان جدید این دانشکده با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیات رئیسه و اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشکده عصر روز یکشنبه 6 آبان ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه در سخنانی با گرامیداشت ایام اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و حضور اعضای این دانشگاه در اجتماع پرشور عزاداران حسینی و در راهپیمایی اربعین گفت: امید داریم  این توفیق را داشته باشیم که با پشتگرمی معنوی  امام حسین (ع) و اهل بیت در رسیدن به اهداف دانشگاه موفق باشیم. 

او هدف از برگزاری این نشست را معرفی اولین رئیس دانشکده علوم ریاضی و رایانه و نیز افتتاح ساختمان جدید این دانشکده به‌طور مستقل برشمرد و افزود: این دانشکده مرحله انتقالی خود از  محل دانشکده اقتصاد  را با همراهی معاون محترم آموزشی و با سرپرستی ایشان به سرانجام رسانیده است. او با اشاره به راه اندازی عملی چندین دانشکده و استقلال آنها در طول دوره مسئولیتی خود افزود: علوم پایه از علوم انسانی تفکیک ناپذیر است و فلسفه وجودی این دانشکده در دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی نیز در همین پیوند ناگسستنی است.  براین اساس تصمیم به قوام و توسعه این دانشکده و فعالیت‌های آن گرفتیم.

رئیس دانشگاه در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های دکتر نادر نعمت اللهی در مدت سرپرستی این دانشکده و در به ثمر نشاندن استقلال آن گفت: خوشبختانه با تلاش‌های بی وقفه ایشان و فراهم شدن حداقل‌های موردنیاز در جذب و تأمین اعضای هیات علمی گروه‌های آموزشی این دانشکده و نیز همراهی معاونت توسعه و منابع انسانی در تجهیز فضای جدید دانشکده امروز شاهد افتتاح این دانشکده در ساختمان جدید هستیم. او افزود: علیرغم محدودیت های ظاهری مکان، کلیه امکانات و فضاهای موردنیاز ازجمله کتابخانه، سالن غذاخوری، اتاق مجزای استادان، آزمایشگاه، نمازخانه در فضای جدید دانشکده دیده‌شده است. دکتر سلیمی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: تلاش‌های دکتر نعمت‌اللهی در به ثمر رسیدن این دانشکده در تاریخ این دانشکده ثبت خواهد شد و امیدواریم برکات و ثمرات این تلاش را در جامعه علمی کشور شاهد باشیم.

در ابتدای این نشست دکتر نادر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه و سرپرست سابق دانشکده علوم ریاضی و رایانه به ارائه گزارشی از تاریخچه شکل‌گیری گروه آموزشی آمار و ریاضی در دانشگاه علامه طباطبائی در ذیل دانشکده اقتصاد و روند تکامل رشته‌ها و مقاطع تحصیلات تکمیلی آن پرداخت. او گفت: گروه آمار از سال 1367 با تلاش‌های اعضای هیات علمی پیشکسوتی همچون مرحوم دکتر میریان، دکتر جلوداری ممقانی، دکتر جواد زالی، دکتر لیدا فرخوی و دکتر غلامحسین ماکاراچی در دانشکده اقتصاد دانشگاه تأسیس شد. او افزود: این گروه آموزشی با توجه به‌ضرورت های توسعه آن و ظرفیت های اعضای هیات علمی خود و نیز با همراهی مسئولان دانشگاه توانست مجوز تشکیل دانشکده مسقل را اخذ نماید.

معاون آموزش دانشگاه در ادامه از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ریاست محترم دانشگاه برای در اختیار قرار گرفتن ساختمان مستقل این دانشکده تقدیر کرد و افزود: خوشبختانه ساختمان سابق موسسه آموزش عالی بیمه اکو برای استقرار دانشکده علوم ریاضی و رایانه در اختیار قرار گرفت و با همکاری و مساعدت بخش‌های مختلف دانشگاه به ویژه معاونت توسعه و مدیریت منابع که در بازسازی و تجهیز ساختمان تلاش فراوان کردند و همراهی همکاران علمی و اداری دانشکده در مدت کوتاهی موفق به راه‌اندازی این دانشکده شدیم. وی با تبریک انتصاب دکتر پور طاهری به ریاست این دانشکده افزود: امیدواریم با همراهی و همکاری بتوانیم در رسیدن به اهداف دانشکده و تعالی دانشگاه پیش رویم.

دکتر پور طاهری اولین رئیس دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه نیز در بخش بعدی این مراسم در سخنانی ضمن تقدیر از حسن اعتماد رئیس دانشگاه در انتصاب ایشان گفت: از تلاش و مساعدت‌های مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه در رسیدن به جایگاه مستقل این دانشکده تشکر می‌نمایم. او افزود: امید داریم با حفظ و تقویت انسجام فعلی و با همفکری و مشارکت روزافزون به توسعه دانشکده کمک نماییم.

دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧ - ١٥:١٢ شماره خبر: ٧٢٥٣ بازدید: 3308 نسخه چاپي