• اخبار تصویری


نخستین روز مسابقات مناظره دانشجویان ایران با صعود 6 تیم به مرحله بعدی به پایان رسید

مرحله ی کشوری ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران " نشان خواجه نصیرالدین طوسی " با میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی از ۶ اسفندماه جاری به مدت 3 روز در محل دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبائی، این مسابقات مرحله کشوری این سری از رقابت های دانشجویی است که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و همکاری جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبائی و معاونت فرهنگی این دانشگاه آغاز شد و طی آن 12 تیم برگزیده مناظرات درون دانشگاهی از دانشگاه های کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند. در رقابت های روز اول، تیم «راه سوم» از دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان تیم مخالف با تیم «جنبش» از استان هرمزگان به عنوان تیم موافق با گزاره "ثبت روزهای تاریخی در تقویم رسمی گامی موثر در تقویت هویت ملی است " به مناظره پرداختند.

تیم راه سوم با رای داوران به مرحله ی بعد راه یافت 

همچنین به طور همزمان تیم «راه سوم» از استان مازندران به عنوان تیم مخالف با تیم «فارابی» از استان کرمان به عنوان تیم موافق با گزاره ی «ایجاد چارچوب دینی بر آزادی های فردی می تواند سبب رشد فرهنگی جامعه گردد» به مناظره نشستند. از این مسابقه هم تیم فارابی توانست به مرحله بعدی راه پیدا کند. تیم « یشتازان» از استان آذربایجان غربی به عنوان تیم موافق و تیم «اصفهان» از استان اصفهان به عنوان تیم مخالف با گزاره ی "سیاستگذاری های فرهنگی مقدم بر سیاست گذاری اقتصادی است " به مناظره پرداختند که تیم اصفهان به مرحله ی بعد راه پیدا کرد.

تیم «دیالکتیک» از استان گیلان به عنوان موافق با تیم «آرمان» از استان اردبیل به عنوان تیم مخالف با گزاره ی" فعالیت در شبکه های مجازی سلامت روانی افراد را تهدید می کند " به مناظره نشستند. تیم دیالکتیک توانستند با کسب امتیاز بیشتر به مرحله بعدی مسابقات صعود کند. از دیگر گروه هایی که در روز اول مسابقات با یکدیگر به مناظره پرداختند، تیم «کاپا» از استان فارس بود که با موضوع " با توجه به اعلام دولت مبنی بر غیر قانونی بودن فعالیت برخی موسسات مالی، مالباختگان، خود مسئول زیان وارده هستند" با تیم «قادمون» از استان کرمانشاه مناظره داشتند. گروهی که داوران آنها را به عنوان تیم برگزیده معرفی کرد تیم «کاپا» بود.

در مناظره پایانی روز اول تیم «جدال احسن» از دانشگاه آزاد قزوین به عنوان تیم موافق با تیم «هدف» از استان یزد به عنوان تیم مخالف با گزاره ی «در شرایط بحرانی ارائه ی کمک های مردمی به آسیب دیدگان تنها باید از طریق ارگان های رسمی مدیریت شود» مسابقه داشت که پس از رأی هیات داوران تیم «جدال احسن» توانست با کسب امتیاز بیشتر صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کند. لازم به ذکر است مسابقه ی فینال و مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران سه شنبه 8 اسفند ماه از ساعت 9 الی 13 در سالن آمفی تئاتر دانشکده ی مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار خواهد شد.

 

 

دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٤٥ شماره خبر: ٥٦٣٠ بازدید: 2449 نسخه چاپي