• خبر روز


رئیس دانشگاه با مسئولان آموزش عالی جمهوری افغانستان دیدار کرد

دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در رأس هیاتی متشکل از معاون توسعه و منابع انسانی و مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه به‌منظور توسعه همکاری‌های علمی در سفر به افغانستان با مسئولان آموزش عالی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سفر هیات دانشگاه علامه طباطبائی در راستای توسعه روابط علمی بین‌المللی و انجام توافق در همکاری‌های مشترک و به‌خصوص همکاری در بهره‌مندی دانشگاه‌های افغانستان از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی ترتیب یافته است. در اولین روز این سفر و در تاریخ 16 مهرماه هیات دانشگاه برای نخستين ديدار با مسئولان وزارت معارف (وزارت آموزش) افغانستان ملاقات کردند. در اين ديدار، دكتر حسين سليمي و دكتر ميرويس بلخي سرپرست وزارت معارف پس از تبادل‌نظر و معرفی ظرفیت‌های علمی خود براي همكاري مشترک درزمینه علمی و پژوهشی موافقت نمودند.

اعزام استادان دانشگاه علامه طباطبائي به افغانستان به‌منظور برگزاري دوره‌های آموزشي کوتاه‌مدت در حوزه‌های برنامه‌ریزی آموزشي، مديريت آموزشي، فنّاوری آموزشي، آموزش‌وپرورش دبستاني و ديگر رشته‌های مرتبط با آموزش‌وپرورش؛ برگزاري کارگاه‌های آموزشي ويژه آموزگاران افغانستاني در تهران؛ اعطاي سالانه دو بورس تحصيلي به آموزگاران افغانستاني و چاپ مشترك كتاب هاي آموزش آموزگاران از مهم ترین موارد توافق در روز اول این سفر بود.

لازم به ذکر است دكتر فرامرز تمنا، رئيس مركز مطالعات استراتژيك وزارت امور خارجه افغانستان نيز در اين نشست حضورداشت و به بحث تبادل‌نظر با هيات دانشگاه علامه طباطبائی پرداخت.

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٤٧ شماره خبر: ٧٠٢٩ بازدید: 1926 نسخه چاپي