• خبر روز


2 نشریه علمی دانشگاه علامه طباطبائی در میان 36 نشریه برتر کشور در حوزه علوم انساني قرار گرفت

مدير مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه از کسب رتبه مناسب نشریات علمی دانشگاه علامه طباطبائی در ارزیابی جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.


 دکتر موسوی رضوی، مدير مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی در این خصوص گفت: بر اساس آخرین گزارش منتشرشده در پورتال رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از 31 مورد نشریه ارزیابی‌شده دانشگاه علامه طباطبائی در سال 1398، دو نشریه «مطالعات مدیریت صنعتی» و «فرهنگ مشاوره و روان‌درمانی» موفق به کسب درجه «الف» شده اند، 24 عنوان دیگر درجه «ب» و 3 نشریه نیز درجه «ج» را دريافت کرده‌اند. او ضمن تأکید بر تلاش بیشتر نشریات برای ارتقاء سطح كيفي و کسب رتبه هاي بین‌المللی، رتبه به‌دست‌آمده از ارزیابی سال 1398 را قابل قبول خواند و افزود: در ارزیابی سال 1398 در زمینه علوم انسانی 754 نشریه مورد بررسی قرار گرفته است، از این میان 36 نشریه موفق به اخذ رتبه «الف» شده‌اند که 2 مورد آنها از نشریات دانشگاه علامه طباطبائی بوده است. موسوی رضوی ابراز اميدواري كرد با توجه به برنامه­ ريزي صورت­ گرفته و گام‌های برداشته‌شده در مسیر افزایش کیفیت علمی نشریات، در آينده شاهد نمايه شدن نشريات علمي دانشگاه در معتبرترين پایگاه‌های بين ­المللي باشيم.

لازم به ذکر است در ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) که در ابتدای سال جاری اعلام شد هشت نشریه از نشریات دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نشریات «هسته» (نشریات هسته، نشریاتی است که کیفیت بالای آن ها از نظر محتوای علمی، پس از بررسی و تحلیل كيفي توسط گروهی از متخصصان رشته های مرتبط، محرز شده است) معرفی شدند. شاخص هایی همچون به روزبودن موضوعات پژوهشی، کاربردی بودن یافته‌ها، خوانایی و کیفیت علمی، روش شناسی دقیق، ارائه فهم پذیر داده ها، بحث منطقی، استدلال دقیق و شیوه نتیجه‌گیری، در انتخاب نشریات هسته مد نظر قرار می گیرند.
1- پژوهش حقوق خصوصي 2- پژوهش هاي اقتصادي ايران 3- پژوهش هاي ترجمه در زبان و ادبيات عربي 4- پژوهشنامه اقتصادي 5- پژوهشنامه معارف قرآني 6- متن پژوهي ادبي 7- مطالعات مديريت (بهبود و تحول) 8- مطالعات مديريت صنعتي

چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩ - ١١:٢٩ شماره خبر: ١٣٠٩٩ بازدید: 1291نسخه چاپي