• اخبار


پیام تسلیت رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در پی درگذشت حسین علیمرادی

در پی درگذشت ناگهانی جهادگر جوان حسین عليمرادي (دبیر سابق کانون خیریه دانشگاه علامه طباطبائی و موسس خيريه دست یاری به دشتیاری، دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن این پیام به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

هر چند که جامعۀ دانشجویی مهم ترین رکن دانشگاه­ های کشورند اما معدود دانشجویانی هستند که هم­چون ستاره­ آسمان جامعۀ دانشگاهی را درخشان می­ سازند. جامعۀ امروز ایران به یمن روشنایی این ستاره­ های تابناک در مقابل دشواری­ های بزرگ ایستاده و راه تعالی را هموار می­ سازد.

حسین علیمرادی از جمله این چهره­ های درخشان بود که نه تنها در دوران دانشجویی راه را برای تأسیس یکی از بزرگترین کانون­ های خیریه دانشجویی کشور گشود و با فعالیت­ های سازنده خود چهرۀ فعالیت فرهنگی در دانشگاه را دگرگون ساخت بلکه با بنیاد گذاردن مدارس گوناگون و گسترش خدمات آموزشی مردم­ نهاد در منطقۀ دشتیاری، به یکی از شخصیت­ های اصلی تحول­ آفرین در فضای آموزش و پرورش منطقۀ سیستان و بلوچستان مبدل شد. با تلاش او و همیاری دانشجویان همراهش نام دانشگاه علامه طباطبائی در فضای آموزشی آن منطقه درخشید و طریقی آغاز گشت که با شکوفایی دانش و آگاهی در بین دانش­ آموزان این منطقۀ تاریخ­ ساز پایان خواهد پذیرفت.

درگذشت این جوان علامه­ ای فداکار که راحت تحصیل در آن سوی مرزها را با سختی خدمت به هم­وطنان نیازمندش معامله نکرد ضایعه ­ای باورنکردنی است که از سوی جامعۀ دانشگاهی علامه طباطبائی این مصیبت را به خانواده محترم، همراهان گرامی­ اش و جامعۀ خیرین و اهالی منطقۀ دشتیاری سیستان و بلوچستان تسلیت می­ گویم.

 هر چند که نام و آوازه و یادگارهای آن ستاره درخشان همواره در آسمان فرهنگ و آموزش ایران خواهد درخشید.

حسین سلیمی

 

شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - ١١:٤٣ شماره خبر: ١٠٤٦٧ بازدید: 3707نسخه چاپي