• آرشیو اخبار آموزشی پژوهشی


دومین جلسه از پیش نشست‌های «همایش ایران و مناطق همسایه» برگزار شد

دومین جلسه از پیش نشست‌های سه‌گانه «همایش ایران و مناطق همسایه» با عنوان «پیشران‏ها و پسران‏های همکاری‌های منطقه‌ای در آسیای میانه و قفقاز» 10 مهرماه، با حضور سفرای پیشین ایران در کشورهای این منطقه و استادان دانشگاه‌های برتر کشور و کارشناسان و پژوهشگران وزارت امور خارجه در موسسه آموزش عالی بیمه اکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از مدیریت همکاری های علمی بین المللی، دکتر موسوی معاون دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در ابتدای این نشست ضمن تشکر از ریاست دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص ایجاد  زمینه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دفتر مطالعات سیاسی وزارت امور خارجه بیان داشت: این همکاری زمینه همفکری و تبادل نظر استادان دانشگاه با کارشناسان و دیپلمات های در این نشست‌های مشترک را فراهم نموده است و مسیر را برای گسترش دامنه همکاری‌ها و پیشبرد دیپلماسی علمی کشور هموار کرده‌ است.

معاون دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه افزود: انتظار می‌رود برگزاری این نشست‌ها زمینه مناسبی برای برگزاری همایش بین‌المللی با عنوان های مشابه قرار گیرد. او همچنین با اشاره به برگزاری همایش «همایش ایران و مناطق همسایه» در تاریخ‌ 1 لغایت 3 آبان ماه سال جاری تصریح کرد: برگزاری پیش نشستی با عنوان «پیشران‏ها و پسران‏های همکاری‌های منطقه‌ای در آسیای میانه و قفقاز» در ایجاد این زمینه بسیار موثر خوهد بود.

این پیش همایش در سه پنل مجزا با عناوین تحلیل وضعیت موجود در کشورهای آسیای میانه و قفقاز، سیاست‌های بازیگران بین‌المللی و منطقه‌ای در آسیای مرکزی و قفقاز و راهکارهایی برای تقویت روابط ایران و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز، با مدیریت دکتر عباس ملکی، دکتر محسن پاک آیین و دکتر کولایی برگزار گردید. 

لازم به ‌ذکر است که پیش ‌از این نیز در تاریخ 27 شهریورماه، نشستی با عنوان «افغانستان، سرزمینی برای همکاری‏های منطقه‏ای»، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه برگزار شد که اولین نشست از این مجموعه نشست‌های سه‌گانه بود. همچنین نشست سوم با عنوان «بازیگران و همکاری‌های منطقه‌ای در خلیج‌فارس و غرب آسیا» در تاریخ 17 مهرماه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار خواهد شد.

شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٣٠ شماره خبر: ٤٣٠١ بازدید: 3410 نسخه چاپي