• آرشیو اخبار آموزشی پژوهشی


دکتر دهقانی فیروز آبادی به عنوان برگزیده هشتمین جشنواره فارابی مورد تقدیر قرار گرفت

دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نظریه پرداز برجسته هشتمین دوره جشنواره فارابی انتخاب شد و از سوی رئیس جمهور مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره فارابی با حضور رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  24 بهمن ماه در محل سالن اجلاس سران برگزار شد و طی آن از برگزیدگان این دوره در بخش¬های مختلف تقدیر شد. در این مراسم دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی استاد روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نظریه پرداز برجسته هشتمین دوره جشنواره فارابی انتخاب شد و در بخش تقدیر از برگزیدگان ویژه از سوی دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد تقدیر قرا رگرفت.

لازم به ذکر است دکتر دهقانی فیروز آبادی صاحب کرسی نظریه پردازی فرانظریة اسلامی روابط بین الملل است. کرسی نظریه پردازی وی در سال 1394 پس از بررسی توسط داوران و ناقدان به عنوان یکی از کرسی های پذیرفته شده در کشور در زمینه علوم انسانی به تصویب در کمیته نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسید. تبیین و تشریح فرانظریة اسلامی روابط بین الملل در این کرسی مورد توجه قرار گرفته است که در این چارچوب، چگونگی و الزامات نظریه پردازی پردازی اسلامی روابط بین و عوامل تأثیرگذار بر این فرآیند و مبانی فلسفی این نوع نظریه استخراج و تبیین شد. 

روابط عمومی دانشگاه کسب این افتخار و موفقیت را به دکتر سید جلال دهقانی فیروز آبادی عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و خانواده دانشگاهیان دانشگاه علامه طباطبائی تبریک می گوید.

يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥ - ١٦:١٠ شماره خبر: ٢٦٦٩ بازدید: 3536 نسخه چاپي