• خبر روز


رئیس سازمان سمت: دانشگاه علامه طباطبائی از یک بحران و فروریختگی نجات پیدا کرده است

دکتر احمد احمدی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها در حاشیه نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علامه طباطبائی که روز گذشته به امضای روسای دو سازمان رسید، در گفت‌وگوی اختصاصی با روابط عمومی دانشگاه بیان داشت: همیشه معتقد بودم باید بخش‌های دولتی و حتی بخش خصوصی از توان یکدیگر استفاده کنیم. وی با اشاره به ماموریت این سازمان در زمینه نشر در حوزه علوم انسانی افزود: کار «سمت» مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی است و دانشگاه علامه طباطبائی گردآورده چندین مرکز در حوزه علوم انسانی و اجتماعی است. بنده ۲۰ سال محضر فیلسوف معاصر علامه طباطبائی(ره) بودم و پیشنهاد نام این دانشگاه را در زمان تجمیع بنده دادم. این دو مرکز باید باهم همکاری و هماهنگی کنند.

دکتر  احمدی با بیان این نکته که «سمت» کار نشر٬ تالیف پخش در داخل و خارج کشور را دارد اظهار داشت: با همکاری این دو مرکز و تشکیل یک کمیته مشترک می‌توانیم یک چشم اندازی برای توسعه مرزهای دانش داشته باشیم. در دانشگاه علامه پژوهش‌های علمی خوبی صورت گرفته است و در سازمان سمت امکانات گسترده وجود دارد و  قرارمان این است که بتوانیم ‌با همکاری شرایط خوبی فراهم کنیم.

رئیس سازمان سمت درباره همکاری استادان دانشگاه با سازمان «سمت» عنوان کرد: این همکاری تا به امروز خوب بوده است و استادان دانشگاه علامه طباطبائی کتاب‌های زیادی برای سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها  نوشتند. بین استادانی که توانایی داشتند و حاضر به همکاری با سمت بودند پیوند خوبی با این سازمان برقرار شده‌است. دکتر احمد احمدی درباره وضعیت دانشگاه علامه طباطبائی خاطرنشان کرد: در مدت ریاست دکتر سلیمی این دانشگاه از یک بحران و فروریختگی نجات پیدا کرده‌است و مسیر بسیار خوبی قرار گرفته‌است. مسیر سازنده٬ تحقیق٬ پژوهش و شتاب که به نظر من جایگاه بسیار والا و خوبی به دانشگاه بخشیده است.

سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - ١١:٢٦ شماره خبر: ٣٩٠٣ بازدید: 2881 نسخه چاپي